PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204503}

Ciężkie czasy

Harsh Times
6,9 16 656
ocen
6,9 10 1 16656
5,0 6
ocen krytyków
Ciężkie czasy
powrót do forum filmu Ciężkie czasy

Ciężkie Czasy - 8,5/10

użytkownik usunięty

Miałem mieszane odczucia podczas seansu. Nie chodzi ani o scenariusz ani o grę aktorską czy też klimat - te stały na bardzo wysokim poziomie. Chodzi raczej o postaci, odtwarzane przez głównych aktorów, a zwłaszcza o bohatera odgrywanego przez Christina Bale'a. Jest to człowiek, którego raczej zaliczyć należy do panteonu postaci negatywnych niż pozytywnych. W dodatku ten typ faceta, lenia i cwaniaka, złodzieja a przy tym psychopaty, który jest w stanie zabić, nie leży mi na sercu. Nawet pomimo okoliczności, które stworzyły takie monstrum (wojsko), podczas seansu nie byłem w stanie kibicować bohaterowi Bale'a, nie pozbawionemu przecież również cech bardziej ludzkich, pozytywnych. Mimo wszystko doszedłem jednak do wniosku, że zaniżając ocenę obrazu ze względu na jego centralną postać, a także na środowisko, w którym rozgrywa się akcja "Harsh Times, zrobiłbym filmowi krzywdę. Dodatkowo, po genialnym jak dla mnie zakończeniu, nie jestem w stanie wystawić "Ciężkim Czasom" oceny niższej niż 8,5/10, co też niniejszym czynię. Film z pewnością nie przypadnie wszystkim do gustu, ale mimo wszystko jest to kawał bardzo dobrego, choć specyficznego, kina.

ocenił(a) film na 8

dokladnie nic dodac nic ujac, nie chce mi sie komentowac ocen typu 2/3 takie filmu maja swoj klimat i tyle, to cos w stylu dnia proby z frędzlem waszyngtonem:) tez polecam jesli nie widziales....

użytkownik usunięty
goraca_bulka

Bardzo dobre porównanie, właśnie niedawno sobie przypomniałem ten film (tzn. Dzień Próby), dając mu 8/10. Oba filmy w podobnych klimatach, o podobnym środowisku, z podobnymi centralnymi postaciami. No i skojarzenia też miałem podobne;)
Pozdrowiska

ocenił(a) film na 6

Również miałem mieszane uczucia podczas oglądania filmu, jednak końcówka wcale mnie nie przekonała. Mimo to film uważam za niezły, chociaż nie przeczę, że przyczynia się do tego głównie gra Bale'a i ogólnie gra aktorska na wysokim poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones