PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8882}

Książę Jutlandii

Prince of Jutland
6,5 412
ocen
6,5 10 1 412
Książę Jutlandii
powrót do forum filmu Książę Jutlandii

wart uwagi ze względu na dobrą rolę Christiana Bale'a oraz dobrą rólkę Helen Mirren. Miłośnikom Szekspira niewątpliwie przypadnie do gustu, mi się podobał, ale z pewnością nie zaliczę go do najlepszych filmów jakie dane mi było oglądać. Dla obłędnego Bale'a warto jednak zobaczyć.

ocenił(a) film na 5
Kung_Fu_Master

Powiedziałabym nawet więcej – wg mnie jest to film stworzony wyłącznie dla miłośników tragedii Szekspira i filmów inspirowanych jego sztukami oraz zapewne dla osób zainteresowanych mrocznymi opowieściami w stylu "Beowulfa". Pozostali nie docenią historii spisku i zemsty, utrzymanej w surowym skandynawskim klimacie i ukazujących czasy, w których wbicie komuś sztyletu w plecy było czynnością na porządku dziennym. Na uwagę zasługuje gra aktorska Gabriela Byrne'a i Christiana Bale'a, budujących dramatyzm przedstawionych wydarzeń. Postacie kobiet są natomiast mdłe, mało wyraziste – szczególnie rola królowej Geruth na tym ucierpiała. Mój entuzjazm wobec tego typu filmów jest umiarkowany, ale doceniam fakt, że na pierwszy plan w "Księciu Jutlandii" wysuwa się gra aktorska nieprzyćmiona ozdobnikami w postaci efektów specjalnych, kostiumów itp., dlatego polecam obejrzenie filmu w oryginalnej wersji językowej (można zrozumieć niemal każde słowo).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones