PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231144}

Operacja Świt

Rescue Dawn
7,0 20 719
ocen
7,0 10 1 20719
6,8 8
ocen krytyków
Operacja Świt
powrót do forum filmu Operacja Świt

Dziwne, że nie zabrali mu ani obrączki ani lusterka ...

ocenił(a) film na 5
gogger_pl

zgadzam się nuda, po prostu nie kupiłem tego filmu:)

ocenił(a) film na 7
gogger_pl

Mnie nie znudził.

ocenił(a) film na 9
gogger_pl

Twierfza jest znacznie nudniejsza

ocenił(a) film na 1
gogger_pl

podpisuje się obiema rękoma ;) - u znajomych 4-8 oceny.. za co? zmarnowany czas na seans...

gogger_pl

film opowiadajacy prawdziwa historie o niewoli amerykanskiego pilota ,nuuuuda za MALO SIE LEEEJOM W TYM LOBOZIE !!

ocenił(a) film na 4
gogger_pl

Ja się zastanawiam dlaczego jak Herzog zrobi film, to niemal zawsze można umrzeć z nudów. Sceny powyciągane do niemożliwości, "opisy przyrody" i scenki rodzajowe z życia wsi ciągną się jak w "Nad Niemnem"... no i zawsze ten rozfazowany dźwięk. Ja rozumiem, że "wielkim poetą był", ale, na Boga, ile można!

Ale żeby jednak zostać nieco w kontrze do tematu - istnieje nudniejszy film, a nazywa się "Podróż do Nowej Ziemi" [The New World]. Herzogowi pewnie by się podobał... ja dałem 1. Też gra Bale... i też był nierentowny ("... nie dziwi nic").

Z tego, co czytam w ciekawostkach, to reżyser nawet o realizm nie zadbał. Może miało być inaczej, ale film tak się dłuuuużył, że facet od realizmu zasnął i przespał cały okres zdjęciowy.

ocenił(a) film na 9
matyah

Kwestia gustu. Mnie akurat filmy Herzoga nie nudzą. A co do rentowności filmu, to żadna wskazówka co do wartości filmu.

ocenił(a) film na 4
chemas

No... pytanie tylko kto za tę wartość płaci. Nie mam nic przeciwko wydawaniu prywatnych pieniędzy na co tylko tam sobie inwestor chce... i bardzo fajnie, że znajdują się ludzie finansujący ambitne filmy (umówmy się, że tak to nazwiemy). Dużo mniej mi się podoba, gdy ktoś na siłę wyciąga mi kasę z kieszeni i daje na coś, bo "tak trzeba" (pewnie oglądałeś "Bitwę Warszawską", to wiesz o czym mówię).

Ale faktycznie, kwestia gustu. Mnie Herzog podchodzi tylko momentami, dlatego nie napisałem "zawsze", ale "niemal zawsze". "Stroszek" i "Fitzcaraldo" nawet fajne, ale takie na przykład "Szklane serce" to dla mnie mordęga. No, ale powtarzam - nic nie przebije "The New World". ;)

ocenił(a) film na 9
matyah

New World akurat nie oglądałem, ale masz rację i w zasadzie zgadzam się z Tobą. Pozdro

ocenił(a) film na 8
gogger_pl

W "deleted scenes" jest taka scena, jak wieśniak jakiś zabiera mu obrączkę. Dieter nie chce jej oddać, ale w końcu oddaje, bo wieśniak grozi mu maczetą.


Potem Dieter skarży się wojskowym (to było zanim został przekazany do tego obozu), pokazując na palec na którym nie ma obrączki i pokazując na tego wieśniaka. Wojskowi odcinają wieśniakowi palec na którym założył tę obrączkę i oddają ją Dieterowi. Dziwne...


Jest też pokazane, że lusterko nie było jego. On je podebrał jednemu ze strażników, z papierośnicy chyba.

gogger_pl

No tak. Bo nie ciupciali po drodze Pand i nie uciekali przed King Kongiem. Włącz sobie Rambo i recenzuj bo tam to się dzieje i jest prawdziwie więc nie ma nudy. A tutaj mogli przecież "ciekawiej" uciekać w tej dżungli no ale nie spełnili twoich oczekiwań niestety. Główny bohater(zmarł w 2001 roku) zapewne z tego powodu śpi w grobie niespokojnie i się przewraca bo mógł uciekać bardziej widowiskowo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones