PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8795}

Portret damy

The Portrait of a Lady
6,8 7 062
oceny
6,8 10 1 7062
6,5 4
oceny krytyków
Portret damy
powrót do forum filmu Portret damy

Lubię kino lat 80 i 90-tych. Jest w nich ta prostota, nierzadko naiwność. Ale w całości przewyższa ono aktualną zupę gdzie głównym składnikiem są: EFEKTY. Co do Portretu damy - kostiumy, zdjęcia, muzyka na wysokim poziomie. Do książki porównywać nie będę bo jej nie czytałem i nie zamierzam. Z resztą ten kto czyta to forum to może sobie prześledzić wpisy skomlących, że książka była LEPSZA (wpisy niejednokrotnie przez osoby, które przeczytały kilka książek w swoim życiu bez lektur szkolnych). No ale ja się pewnie nie znam. Tak samo jak na ocenie ról w tym filmie. Wszyscy piszą, że wspaniałe kreacje aktorskie a ja ich nie dostrzegłem (może ślepy jestem). Kidman irytująca, Hershey nie wiem za co ta nominacja do Oscara (choć nikt nie wie na ogół za co są te nominacje), Malkovich patetyczny. Fabuła jednostajna, przedłużana. Motywy kierujące bohaterką bliżej nikomu nieznane (ale skąd nam wiedzieć jakie były w tamtych latach... pewnie z mądrych książek) choć ciekawe jest przedstawienie narodzin damy (od trzpiotki, która wącha swoje buty i smarka w towarzystwie do liczącej się z każdym słowem kobiety, gubiącej się w tych pogmatwanych relacjach kto z kim i dlaczego). Zakończenie ucięte w złym momencie. Do filmu już więc nie wrócę.

ocenił(a) film na 9
wendy_time

Kidman jest irytujaca bo bohaterka filmu jest irytujaca. Niby nie chiala a jednak chciala, gdyby dwoch adoratorow przed Malokovichem dluzej sie staralo i byli bardziej nieustepliwi to nie byloby malzenstwa z Malkovichem. Ona chciala byc pozadana, co przedstawia scena jej erotycznej sceny z 3 adoratorami. Ale czy na pewno tylko ona jest irytujaca czy kobiety lubia taka niepewnosc i poczucie pozadania.
Zauwaz ze nawet wtedy gdy Malkovich ja tlamsi i poniewiera, jak tylko dodtknie czy zblizy usta do jej us , to poddaje sie emocjom, jakby zapominala ze przed sekunda ja poniewieral.
Tu kocha umierajacego na lozu przyjaciela, ze by tego samego dnia na pogrzebie calowac sie z drugim adoratorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones