PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836441}

Thor: Miłość i grom

Thor: Love and Thunder
6,1 59 801
ocen
6,1 10 1 59801
5,9 37
ocen krytyków
Thor: Miłość i grom
powrót do forum filmu Thor: Miłość i grom

Pierwszy akt był bardzo dobry. Jednak niestety im dalej tym słabiej. Fabuła jadąca na tym samym schemacie, żarty wsadzane wszędzie na siłę (scena z "myknięciem" to chyba największy cringe w MCU), fatalne CGI, złe rozmieszczenie tempa. Aktorsko Bale i Russel świetni, reszta co najwyżej ok, nawet Chris. Wątek Jane słaby, wogóle nie można się zaangażować emocjonalnie. A to czemu może podnieść młot też strasznie naciągane. Gorr typowy przeciwnik MCU, na plus że nie pokonali go obijając mu mordy ale i tak. Thor który próbuje odnaleźć samego siebie jest w tym filmie postacią komiczną a nie tragiczną. Kreacja nowego Asgardu też nie przypadła mi do gustu.
Ale było parę plusów jak właśnie pierwszy akt, parę pojedynczcyh gagów, relacja Thora ze Stormbrakerem. Ale i tak Ragnarok>>>>>

Thrawn_fw

Kolega chyba zapomniał o Eternals.

ocenił(a) film na 2
BruceD

W jakim sensie?

Thrawn_fw

Rozczarowania roku. To jest syf, a nie film.

ocenił(a) film na 2
BruceD

Eternals było w 2021

Thrawn_fw

Faktycznie. Mój błąd. Ale ogólnie 4-ta faza jest słaba.

ocenił(a) film na 2
BruceD

Z czwartej fazy lubię tylko Shang-Chi i Falcona, a sama 4 faza to taki zjazd formy że to szok

Thrawn_fw

Shang-Chi faktycznie dobry. Mi jeszcze podobał się nowy Strange. Akurat ten film uderzał w moje klimaty.

ocenił(a) film na 2
BruceD

Dla mnie średniawa ale rozumiem bo mógł sie podobać

Thrawn_fw

Ale i tak lepszy niż ostatni Spider-Man. Zbyt dużo postaci (jak w Eternals) jak na jeden film. Ratuje go jedynie to, że przeciętny fan zna historię każdej postaci więc nie trzeba było ich w jakikolwiek sposób przedstawiać.

ocenił(a) film na 2
BruceD

No dla mnie ranking filmów w 4 fazie wygląda tak:
1. Shang Chi
2. Czarna Wdowa
3. Thor 4
4. Strange 2
5. No Way Home
6. Eternals
Z tym że Czarna Wdowa już jest baardzo średnia

ocenił(a) film na 3
Thrawn_fw

czarna wdowa zasługuje na pierwsze miejsce w rankingu gniotów, tego filmu nie da się oglądać

ocenił(a) film na 2
Gaius_Baltar

Za świetny pierwszy akt dałem ten film na drugim miejscu wśród filmów z 4 fazy. Gdyby tylko reszta filmu się utrzymała w tym klimacie. No ale Thor, Strange, Spider i Eternals to gnioty jakich mało

ocenił(a) film na 3
Thrawn_fw

Każdy ma swój ranking :) Ja tak pustego i beznadziejnego filmu jak BW dawno nie widziałem, pamiętam z niego mało bo chce wyrzucić z głowy ten film jak najszybciej, ale to co tam zrobiono z Taskmasterem zakrawa o kryminał.

ocenił(a) film na 8
Thrawn_fw

Dr. Strange 2 i Spider Man 3 gniotami?
To super hity.
Jak ja się cieszę że Twoje zdanie jest dalekie od faktów :)

ocenił(a) film na 2
Eskim0s

Co z tego że są hitami jeśli są słabe. Spider-Man nie zarobiłby tyle gdyby twórcy nie jechali na uczuciach i nostalgii fanów

ocenił(a) film na 7
Thrawn_fw

Kolejny genialny Janusz :)

Eskim0s

no... a co w takim razie mozna powiedziec o twoim oddaleniu od rzeczywistosci?

Thrawn_fw

mi spidera ogladalo sie mega dobrze, fajny reboot tej trylogii. strange 2 jako film tez spoko jesli nie zwraca sie az tyle uwagi na fabule. shang chi bez polotu i skrojony ewidentnie na azje. eternals nie widzialem. thor 4 cringowy na maxa i w sumie nic nie wnoszacy. wdowa za pozno o 3 lata a i tak mierna produkcja typowo pod silne i niezalezne kobiety.

ocenił(a) film na 7
Thrawn_fw

eternals było fantastyczne

ocenił(a) film na 6
no_silence

Nie, nie było.

no_silence

Wcale nie. Gniot obok Czarnej Pantery. Sam nie wiem, który z tych dwóch filmów zajmuje u mnie pierwsze miejsce na liście najgorszych filmów MCU.

BruceD

Captain marvel bije te dwa na łeb to dopiero gówno.

ocenił(a) film na 2
no_silence

W Eternals poza CGI nic nie było fantastyczne

Thrawn_fw

wszystko bylo - kompletnie fantastyczne, wyssane z palca, istniejace w oparach spiacego mozgu. Ja nadal nie rozumiem obecnej fascynacji w ekranizowaniu tych komiksowych kolorowanej. Jakis czas temu jeszcze po prostu forma byla faktycznie tlem, nosnikiem, do przekazania czegos w fabule, a teraz tylko klamie w zywe oczy i posluguje sie jakimis banalami, w ktore ludzie przestali wierzyc z 50 lat temu.

ocenił(a) film na 3
BruceD

Zgadzam się straszny gniot.. 0 logiki, wyczuwalna sztuczność i paskudne CGI, jedynie muzyka była OK.

ocenił(a) film na 6
Thrawn_fw

Dokładnie

ocenił(a) film na 8
Thrawn_fw

CGI jest niesamowite, śmieszne teksty ciągle bawią a jest ich coraz więcej i są jedyne w swoim rodzaju.
Dla mnie każdy film MCU jest niesamowity, a jeżeli chodzi o najgorszy to Czarna Pantera.

ocenił(a) film na 2
Eskim0s

Mówisz o tym Thorze? Uważasz że mało śmieszne żarty co minutę przy tak poważnym problemie Jane albo Thora jest fajne? Zamiast postaci tragicznej z Thora zrobili komiczną

Thrawn_fw

Nie, no bo oczywiscie caly panteon bost i kosmicznych naukowcow czary mary by tej Jane nie uleczyl, sklonowal czy przwebudowal na nowo, no serio, po to sa te komiksy, zeby obdzierac je z nadmozliwosci, ktore same wykreowaly dla bohaterow? Ta, ta, alegoria, ludzki czynni, ale serio europejskie komiksy opanowaly to juz dawno i lepiej niz te amerykanskie legiony supkow w kolko i na okraglo walkowane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones