PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762189}
5,3 482
oceny
5,3 10 1 482
W pułapce pamięci
powrót do forum filmu W pułapce pamięci

miał to być chyba thriller, a wyszedł bardzo dobry film o żołnierzach wracających z Iraku - jeśli wrócili żywi, to albo jako kalecy fizycznie, a jeśli "cali" fizycznie to rozbici wewnętrznie i szukający pomocy w alkoholu. Na końcu podano, że 24,4 mln Amerykanów cierpi na zespół stresu pourazowego! Tak było napisane, a lektor przeczytał po polsku. Nie wiem jak jest naprawdę, ale wszyscy polscy żołnierze, partyzanci (II wojna św.), żołnierze zawodowi po II wojnie, milicjanci, policjanci niezależnie od opcji politycznych, wszyscy byli albo alkoholikami albo pili dużo, wszyscy palili b. dużo papierosów, mieli zniszczone serce, wrzody, nerwowe tiki, zacinanie się w mowie itp... Dla kogo są wojny? Nie dla zwyczajnych, zwykłych ludzi. Oni są w nich ofiarami - niezależnie od strony, po której walczą, nawet jeśli wrócą żywi i sprawni FIZYCZNIE. To są wojny, to jest wojsko... Jak to inaczej wygląda na filmach....

ocenił(a) film na 5
kkutz

Tematyka filmu słuszna, Twoje spostrzeżenia interesujące, ale ten film uważam że nie sprostał wyzwaniu jakim było ukazanie problemu. Miałem wrażenie że jest on zrealizowany na zlecenie jakiejś organizacji zajmującej się zespołem stresu pourazowego, zamówienie wykonano z rzemieślniczą starannością. Prawdziwy i przejmujący obraz zniszczonej psychiki weterana to "Łowca jeleni" , albo nawet "Forest Gump"... Inny poziom artystyczny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones