PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484466}

Zrodzony w ogniu

Out of the Furnace
6,7 33 295
ocen
6,7 10 1 33295
7,7 6
ocen krytyków
Zrodzony w ogniu
powrót do forum filmu Zrodzony w ogniu

Chyba nie było powiedziane, ile lat Bale siedział w więzieniu, ale miałem wrażenie, że nie były to długie lata. Mogła na niego poczekać... ;)

ocenił(a) film na 9
Tarkando

Pewnie od dwóch do 8 ,9 za nie umyślne spowodowanie śmierci ...spróbuj tyle czekać na skazańca - to i tak filmowa bajka że przyjęli go z powrotem do fabryki normalnie dali by mu wilczy bilet nikt nie zatrudnia więźniów tak ochoczo.

ocenił(a) film na 6
Joseph88

Akurat z tego co wywnioskowałem to dobrze się znał z właścicielem, nawet mówił bratu, że i dla niego bez problemu robota się znajdzie. A skoro więc z właścicielem się znał i pracował już tam wcześniej to nie widzę problemu. Może gdyby trafił za gwałt lub morderstwo to co innego, ale on brał udział w wypadku(po alkoholu).

Joseph88

W tzw. Pasie Rdzy, gdzie ciężko o ludzi do roboty nie było problemów z przyjmowaniem recydywistów.

ocenił(a) film na 8
perun_6

On był recydywą?

Tarkando

A ja byłam pewna że to gdzieś było powiedziane.. i że to były 2 lata.. ale nie pamiętam kiedy to mogło być napomknięte

ocenił(a) film na 7
k2127

Czyli nie tak długo... Nie poczekałabyś 2 lat na miłość swojego życia? ;)

Tarkando

No jasne ze mało - to było właśnie jakieś dziwne, że zamiast go wspierać po takim przeżyciu to związała się z innym.

ocenił(a) film na 7
k2127

To bardzo smutne, ale w dzisiejszych czasach raczej trudno o taką, która by poczekała...

ocenił(a) film na 7
Tarkando

Nie narzekajmy na kobiety, kiedy prawdziwy problem w tym pseudospołeczeństwie mają mężczyźni. W końcu to oni zobligowani są do roli mentora w kontekście zakładania rodziny. Era popkultury i skrajnej propagandy zbiera swoje żniwa. Niestety.

ocenił(a) film na 9
qyntelwoods

Nie no jasne w ogóle ich nie krytykujmy niech sadza kupę gdzie popadnie i będą totalnie bezkarne .... amoralne i wyzbyte z empatii niestety kolega ma rację :] porządnych mężczyzn w tym kraju jest znacznie więcej niż ...kobiet ..ale żeby nie było faceci też są pełni i wad i spory ich odłam daje ciała na całej linii mi te rozwiązanie się podobało bo było realistyczne, kobieta szukała oparcia koleś zjeb...ł i stracił szanse życia tak właśnie kobiety postępują ..zaprosi cię na sztukę w której będzie grać 5 planową rolę ale jak zapomnisz i nie przyjdziesz nie zobaczysz jej i nie powiesz jej że była super .... to tracisz szanse i uj :] apotem możesz sobie już tylko pluć w brodę do końca życia.

ocenił(a) film na 8
Tarkando

Ludzie.
On nie siedział za niewinność. Zabił człowieka, był pijany, poniósł konsekwencje swoich czynów. Dlaczego miała na niego czekać?
To ponury film o życiu. W życiu nie ma jednej wielkiej miłości, skazańcy po wyjściu na wolność żyją na marginesie społeczeństwa (praca, papiery, rodzina, itd) - ciężko się na to zgodzic i jeszcze ciężej tego wyczekiwać. Własnie piękno i smutek tego filmu leżą w swobodzie, z jaką pokazana zostaje proza życia odartego z poetyckich uniesień, życia, w którym miłość nie zastepuje chleba a wiara w zasady na nic się nie zdaje, bo one rządzą światem, dobro nie powraca.

ocenił(a) film na 7
ruararta

Nie do końca to rozumiem, fakt był po kielichu ale to tamten samochód wymusił pierwszeństwo, Bale jechał główną drogą. Czyli siedział za jazde po alkoholu

ocenił(a) film na 8
swirus17

Ale w wyniku tego zderzenia zginęli pasażerowie tego pojazdu, łącznie z jadącym z nimi dzieckiem, co zostało dobitnie pokazane - w wiadomym celu. Poza tym w USA jest inne prawo dt jazdy pod wpływem alkoholu.

ocenił(a) film na 8
swirus17

Za wypadek po alkoholu - który zawsze jest okolicznością obciążającą.

ocenił(a) film na 9
swirus17

Dokładnie, ktoś wymusił pierwszeństwo, Russel nieświadomie spowodował wypadek, prawdopodobnie ktoś zginął. Nawet gdyby nie pił, do wypadku by doszło nie z jego winy.

ocenił(a) film na 6
gosiaW

Niekoniecznie. Alkohol ma bardzo duży wpływ na czas reakcji i koordynację ruchową. Pamiętajmy, że Russel zaczął hamować, tylko po prostu nie zdażył. Jeśli nie byłby pod wpływem zareagowałby szybciej i albo w ogóle uniknął wypadku albo zwolnił na tyle, że uderzenie nie miałoby tak dramatycznych skuktów. Niestety, tak działa alkohol i tych ułamków sekund zabrakło...

ocenił(a) film na 6
sivyok

a film ogladales? auto wyjechalo zza zaslony bezposrednio pod drugie, nikt by nie zdazyl zahamować

ocenił(a) film na 7
k2127

Wg mnie dodatkowym powodem odejścia była chęć posiadania dziecka.. Była taka scena w łóżku gdzie ona powiedziała "fatten me with a baby", a Bale'owi się nie spieszyło. Jak wyszedł z więzienia to była w ciąży więc widać to było dla niej ważne, a że z innym facetem...

ocenił(a) film na 7
k2127

ja też kojarzę że była mowa o 2ch latach

ocenił(a) film na 5
Tarkando

Siedział co najmniej 4 lata, jego brat był u niego przed i po misji, która trwała właśnie 4 lata.

ocenił(a) film na 7
zapytajsie

Skąd takie informacje?

ocenił(a) film na 5
runchair

1. pierwsze odwiedziny w więzieniu
2. drugie odwiedziny w więzieniu (brat mówi, że misja go zmieniła itd)
3. moment gdy brat prosi tego starego o nielegalną walkę - mówi że spędził na misji 4 lata, po których nie jest tym samym człowiekiem

ocenił(a) film na 9
zapytajsie

Nie wiadomo ile siedział, on mówi że był cztery toury w Iraku, na czterech różnych misjach, tam się nie siedzi cztery lata bez przerwy, jedzie się potem wraca itd,

ocenił(a) film na 7
zapytajsie

Pierwsze odwiedziny.
Potem kolejne po pobiciu. Wiadomość o śmierci ojca.
Gdy wychodzi nie ma śladów pobicia i odbiera go brat.
Tak więc na pewno brat odwiedzał go częściej, pomiędzy turami. Poza tym brat był żołnierzem przed wypadkiem. Mógł już wtedy mieć za sobą turę bądź dwie.

ocenił(a) film na 6
zapytajsie

Z tego co kojarzę, w chwili rozpoczęcia filmu brat miał już za sobą jakiś pobyt w Iraku, potem zaciągnął się po prostu na kolejną (albo kolejne) tury - łącznie odbył ich 4, co daje 2 lata z okładem. Zgadzałoby się z długością wyroku - nienotowany który popełnił przestępstwo de facto przypadkiem i nie uciekał z miejsca wypadku (+ pewnie okazał skruchę) mógł raczej liczyć na przychylność sądu...

ocenił(a) film na 2
zapytajsie

misja/tura - trwa pół roku

Tarkando

Wyczytałem, że było to 5 lat. Na wstępie filmu, w barze leci w telewizji wystąpienie senatora Kennedy'ego podczas kampanii wyborczej Obamy w 2008 roku. Na nalepkach kontrolnych na szybie auta Russela widnieje rok 2013.

ocenił(a) film na 7
Tarkando

Wg mnie rok, bo jak poszedł, to było mniej więcej lato, potem pokazalo ośnieżony budynek więzienia, a potem znowu lato i wtedy wyszedł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones